Microsoft Lumia 950 lze nyní pořídit v 154 českých obchodech za cenu již od 9 650 Kč. Zobrazit nabídky >>

Je konec? Microsoft zase propouští zaměstnance z mobilní divize

Microsoft už po odkoupení finské Nokie propustil 7 800 zaměstnanců, z toho až 2 300 se nějakým způsobem podílelo na výrobě mobilních telefonů. Nyní bylo ve finských novinách oznámeno další propouštění zaměstnanců z mobilní divize.

Pořiďte si Microsoft Lumia 640 v jednom z 165 českých obchodů za nejnižší ceny již od 3 050 Kč. Porovnat obchody.

Ve finských novinách Helsigin Sanomat se objevila zpráva, že chce Microsoft propustit pár desítek zaměstnanců. Mělo by se jednat především o lidi z oddělení marketingu. Mluvčí Microsoftu k tomu podal vyjádření, že současné propouštení není součástí dříve ohlašované čístky napříč Microsoftem.

 

„Snížení pracovních míst se týká více obchodních oblastí i států a odráží přizpůsobení našich obchodních potřeb. Tento proces máme důkladně promyšlený a snažíme se s co nejhlubší úctou přistupovat k propuštěným jedincům,“ sdělil mluvčí Microsoftu k probíhající situaci.

 

Již jsme Vás informovali, že Microsoft během posledního čtvrtletí prodal "jen" něco okolo 4,5 miliónů Lumií, což byl meziroční pokles o 57 %. Navíc bylo ještě analytikům z Wall Street sděleno, aby i nadále počítaly s poklesem prodejů mobilních zařízení. Vliv na to mělo zřejmě i zeštíhlení portfólia. Situaci by mohl pro Microsoft zvrátit chystaný Surface Phone.

Zaujal vás Microsoft Lumia 640? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 165 českých obchodů za cenu od 3 050 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Je konec? Microsoft zase propouští zaměstnance z mobilní divize

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Lumia 520 už není nejpoužívanějším smartphonem s Windows Phone -
Microsoft nehodil ručník do ringu, za necelý rok představí Surface Phone -
Kupte si Lumii 950 XL a Microsoft k ní přidá i Lumii 950 -
Lumiím se nedařilo, prodeje spadly na úplné dno -
Poslední preview mobilních Windows přináší zasílání SMS zpráv přes počítač -
Zaujal vás Microsoft Lumia 640? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 165 českých obchodů za cenu od 3 050 Kč. Zobrazit nabídky >>