Lumia 520 už není nejpoužívanějším smartphonem s Windows Phone

Analytická společnost AdDuplex přišla se zajímavými grafy o prodejích nových Lumií. Podle nich se do deseti nejprodávanějších telefonů s Windows Phone nedostala žádná z nových Lumií (950, 950 XL, 650 a 550).

Pořiďte si Microsoft Lumia 550 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 2 150 Kč. Porovnat obchody.

Grafu prodejů Lumií vládnou starší low-endové modely řad 5xx a 6xx. Žádná z nových Lumií se do grafu nedostala, neprodávají se tedy dobře. Proto není divu, že Microsoft na prodejích telefonů nic nevydělává. Překvapením může být změna na postu nejpoužívanější Lumie, do teď jí byla už stařičká Lumia 520, která na sobě ještě měla logo Nokie. Nově se nejpoužívanější Lumií stala Lumia 530, která na sobě už má logo Microsoftu. 

Celosvětový podíl operačního systému Windows na mobilech

Lumia 530 navíc oficiální cestou dostala update na Windows 10. Nové mobilní verzi Windows 10 se zatím moc dobře nedaří. Aktuálně běží na 9,2 % telefonů se systémem od Microsoftu. Přitom je už aktualizovatelných modelů kolem 50 %. Tomuto číslu přispívá i fakt, že k nainstalování Windows 10 na starší modely je zapotřebí speciální aplikace Upgrade Advisor.

Zaujal vás Microsoft Lumia 550? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 2 150 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Lumia 520 už není nejpoužívanějším smartphonem s Windows Phone

  • Petr Korbélyi -

    Používám Microsoft lumia 640 LTE a po upgrade na win 10 mobile je subjektivně rychlejší, přizpůsobivější a snad i déle vydrží na jedno nabití.
    Problém Microsoftu je v tom, že i levné modely Lumií jsou natolik kvalitní, že uživatele nic nenutí kupovat nové a tedy prodej vázne.
    Bylo by zajímavé zjistit kolik procent lidí aktivně používá mobilní windows a kolik ti ostatní. Věřím, že by ona čísla nebyla tak deprimující jako objem prodejů.
    Možná by pomohla odbytu sleva za současné odevzdání starého. Určitě prodejem k recyklaci by se náklady na akci snížily a trh s Lumiemi by se rozhýbal. Tedy pokud Microsoft už úplně nevzdal trh s mobilními telefony.

Přidej svůj názor

Další novinky

Lumia 525 se nedočká Windows 10 Mobile, tak na ní nadšenec rozjel Android 6.0 Marshmallow -
Očekávaný Windows 10 Mobile Anniversary Update nabírá další zpoždění -
České zastoupení 02 vyprodává Lumie 950 a 950 XL -
Microsoft prodává Nokii za 8,4 miliardy USD Foxconnu a propouštěl -
Microsoft nehodil ručník do ringu, za necelý rok představí Surface Phone -
Zaujal vás Microsoft Lumia 550? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 2 150 Kč. Zobrazit nabídky >>