Lumiím se nedařilo, prodeje spadly na úplné dno

Microsoft se pochlubil se svými finančními výsledky za poslední čtvrtletí. Z výsledků lze vyčíst, že se daří třeba tabletům Surface, ale naopak prodeje chytrých telefonů Lumia klesly na úplné dno a s nimi i obrat a čistý zisk celého Microsoftu.

Pořiďte si Microsoft Lumia 650 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 2 200 Kč. Porovnat obchody.

Microsoftu se ale jinak celkem dařilo. Obrat sice klesnul na 20,5 miliardy USD, respektive čistý zisek na 3,8 miliardy USD, ale v dalších klíčových oblastech, jako jsou třeba cloudové služby, nebo prodeje tabletů Surface, se firmě dařilo a nastal v nich velký růst. Například prodeje Surface rostly o 61 % a vydělaly tak 1,1 miliardy USD. Prodeje OEM licencí Windows již tradičně pomalu klesají, ale na to Microsoft zareagoval již před delší dobou a své finanční fungování směřuje do jiných oblastí.

klesající prodeje telefonů Microsoft Lumia

Kde se Microsoftu opravdu nedařilo jsou prodeje chytrých telefonů Lumia. Ty v posledním čtvrtletí spadly o 41 %, ale klesají vytrvale již delší dobu. Microsoft za poslední čtvrtletí prodal 2,3 milionů kusů. Přitom za stejné období loni prodal 8,6 milionů kusů. Microsoft už v propagaci mobilních Windows a Lumií utopil miliardy dolarů. Ale prodeje chytrých telefonů zaznamenaly tak velikou ztrátu, že Microsoft musí aktuálně přemýšlet o jejich zrušení, nebo transformaci.

Zaujal vás Microsoft Lumia 650? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 2 200 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Lumiím se nedařilo, prodeje spadly na úplné dno

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Lumia 525 se nedočká Windows 10 Mobile, tak na ní nadšenec rozjel Android 6.0 Marshmallow -
Očekávaný Windows 10 Mobile Anniversary Update nabírá další zpoždění -
České zastoupení 02 vyprodává Lumie 950 a 950 XL -
Microsoft prodává Nokii za 8,4 miliardy USD Foxconnu a propouštěl -
Lumia 520 už není nejpoužívanějším smartphonem s Windows Phone -
Zaujal vás Microsoft Lumia 650? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 2 200 Kč. Zobrazit nabídky >>