Microsoft prodává Nokii za 8,4 miliardy USD Foxconnu a propouštěl

Minulé pondělí se o tom jen spekulovalo a ve středu k tomu hned došlo. Microsoft prodal svou značku "Nokia" pro hloupé telefony čínskému Foxconnu za 350 miliónů USD. Součástí prodeje byla i továrna v Hanoji s přibližně 3,5 tisíci zaměstnanci.

Pořiďte si Microsoft Lumia 650 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 2 200 Kč. Porovnat obchody.

Všichni zaměstnanci z továrny v Hanoji dostala nabícku pro pokračování ve své právi pod novím zaměstnavatelem. Právo na využívání značky "Nokia" je na 8 let, tedy roku 2024. Prodej se ovšem netýkal využívání značky pro chytré telefony řady Lumia. Je pravdou, že pro Microsoft tente segment nebyl vůbec zajímaví, jelikož do hloupých telefonů jen stěží dostával nějaké své produkty. Proto se tento krok jeví jako zcela logický.

Microsoft prodal značku 'Nokia'

Novým majitelem se stal čínský Foxconn, který je jedním z hlavních dodavatelů součástek pro spoustu výrobců chytrých telefonů. Foxconn již s Nokií spolupracoval na výrobě tabletu Nokia N1. Americký Microsoft se tedy zbaví 1 850 zaměstnanců, kteří pracovali v mobilní divizi, většina z nich je z Finska. Veškerou agendu pro výrobu mobilních zařízení převezme sekce pro Surface. Zajímavé jsou ovšem náklady na propouštění, které Microsoft vypočítal na 950 milionů dolarů.

Zaujal vás Microsoft Lumia 650? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 2 200 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Microsoft prodává Nokii za 8,4 miliardy USD Foxconnu a propouštěl

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Lumia 525 se nedočká Windows 10 Mobile, tak na ní nadšenec rozjel Android 6.0 Marshmallow -
Očekávaný Windows 10 Mobile Anniversary Update nabírá další zpoždění -
České zastoupení 02 vyprodává Lumie 950 a 950 XL -
Lumia 520 už není nejpoužívanějším smartphonem s Windows Phone -
Microsoft nehodil ručník do ringu, za necelý rok představí Surface Phone -
Zaujal vás Microsoft Lumia 650? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 2 200 Kč. Zobrazit nabídky >>